نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹


به اطلاع می‌رساند بنیاد ملی نخبگان بر اساس «آیین نامه پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور» در سال تحصیلی 1400-1399 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می‌کند.

مهمترین نکات برای ثبت درخواست بهره‌مندی از این پشتیبانی ها به شرح زیر است:

1 .دانشجویان هریک از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در «شیوه نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1400-1399 » هستند، می توانند درخواست خود را از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد، به نشانیbmn.sina.ir، ارائه کنند.

2 .فرایند ثبت نام آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر دانشجو هستند، از بیستم خردادماه آغاز می‌شود و لازم است این دانشجویان اطلاعات و مستندات خود را به همراه تصاویر مربوط، در سامانه سینا بارگذاری یا به روزرسانی کنند.

3 .ثبت نام دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها که در مهرماه سال جاری در دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در یکی از دانشگاه‌های کشور به عنوان دانشجوی نوورود مشغول به تحصیل خواهند شد نیز از بیستم خردادماه آغاز می شود و لازم است این افراد اطلاعات و مستندات خود را به همراه تصاویر مربوط، تا مهلت تعیین شده در بنیاد ،در ساامانه سینا بارگاذاری یا به‌روزرساانی کنناد و همچنین پس از پذیرفته شدن در دانشگاه، اطاعات مربوط به محل تحصیل خود را تا پانزدهم مهرماه در ساامانه سینا درج نمایند تا در صورت برگزیدگی، از پشتیبانی‌های بنیاد بهره‌مند شوند.

4 .متقاضیان بندهای 2 و 3، حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 25/4/1399( غیرقابل تمدید)، فرصت دارند گزینه «درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از پشتیبانی‌های دانشجویی را در بخش «ثبت درخواست های» سامانه انتخاب کنند.

5 .ثبت نام دانشجویان نوورود دوره‌های پایه دانشگاه‌ها شامل دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته، متعاقباً اعلام خواهد شد.

یادآوری 1 .با توجه به شرایط پیش‌آمده (شیوع بیماری کووید 19) و تعلیق فعالیت‌های حضوری دانشگاه‌ها، مقرر شده است آخرین معدل متقاضیان، میانگین نمرات تا پایان نیم‌سال اول سال تحصیلی 99-1398 در نظر گرفته شود.

6 .بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی اولیه درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه و با هدف تسریع در اطلاع‌‌رساانی به متقاضایان برای برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های مورد نیاز برای بهره‌مندی از پشتیبانی‌های دانشجویی، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی که بالاترین امتیاز از مجموعه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی را در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند (صرفاً از طریاق سامانه سینا) اعلام خواهد کرد.

یادآوری 2 .با توجه به اینکه نتایج اولیه صرفاً بر اساس مدارک ادعایی مندرج در سامانه سینا اعلام خواهد شد، قویاً تأکید می شود متقاضایان، با مطالعه دقیق شیوه نامه و راهنماهای مرتبط، از بارگذاری اطلاعات نامعتبر و نا مربوط در سامانه خودداری کنند.

یادآوری 3 .در صورتی که در هر مرحله از بررسی‌ها مشخص شود که متقاضی، آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع در سامانه بارگذاری کرده است، علاوه بر محرومیت از این تسهیلات، از سایر تسهیلات و حمایت‌های بنیاد نیز محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذیربط، اعلام می‌شود و حق پیگیری موضوع به صورت حقوقی برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ خواهد بود.

یادآوری 4 .در بخش ثبت مدارک مربوط به افتخارات در سامانه، برای جلوگیری از درج اشتباه افتخار یا مستندات نامربوط، لازم است متقاضیان قبل از درج افتخار مورد نظر، راهنمای مربوط به آن را مطالعه کنند.

یادآوری 5 .اکیداً توصیه می‌شود متقاضیان دقت لازم را در تکمیل اطاعات و بارگذاری آن ها در سامانه سینا، بکار بندند؛ زیرا پس از تأیید درخواست در سامانه، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و در صورت اثبات درج اطلاعات خلاف واقع، متقاضی از فهرست مشمولین بنیاد حذف خواهد شد.

7 .بنیاد ملی نخبگان بعد از اتمام بررسی پرونده‌ها در بنیادهای نخبگان استانی و بر اساس امتیاز نهایی، نتیجه نهایی بررسی درخواست متقاضیان را اعلام خواهدکرد.

 

شیوه نامه ‌پشتیانی‌ از‌فعالیتهای‌علمی ‌و‌فرهنگی دانشجویان ‌مستعد ‌تحصیلی کشور