حوزه فعالیت ها

- اداری

تشکیل پرونده:

دانشجویان شاهد و ایثارگر بدو ورود به دانشکده علاوه بر اینکه در واحد آموزش اقدام به تشکیل پرونده می کنند بایستی به دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده نیز مراجعه و اقدام به تشکیل پرونده نمایند.
لازم به ذکر است در صورتیکه دانشجو در این مورد سهل انگاری نماید از هر گونه امتیازاتی که در طول تحصیل به این گروه از دانشجویان تعلق خواهد گرفت (به دلیل نداشتن پرونده و اطلاعاتی از دانشجو) محروم خواهد شد.

افرادی که مشمول آئین نامه تسهیلات آموزشی می شوند عبارتند از:
1- فرزند (شهيد‌، جاويد الاثر‌، آزاده‌، جانباز50% وبالاتر)
2- جانباز 70% وبالاتر
3- همسر(شهيد‌،جاويدالاثر‌،آزاده‌،جانباز50%وبالاتر) جانبازان 25%و بالاتر
4- آزادگان (با حداقل 6 ماه سابقه اسارت)
5- جانباز با حد اقل 15% جانبازي وسه ماه سابقه حضور داو طلبانه در جبهه
6- رزمنده با حداقل سابقه حضور داوطلبانه شش ماه متوالي و يا نه ماه متناوب در جبهه

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده/ :
1- فرم تکمیل شده مشخصات فردی
2- دو قطعه عکس
3- کپی شناسنامه دانشجو( تمام صفحات در صورت تأهل)
4- کپی کارت ملی دانشجو
5- کپی کارت ایثارگری
6- کپی کارت دانشجویی

تسویه حساب ها :

یکی از مواردی که در زمان فارغ التحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر مورد نیاز است « گواهی تسویه از اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران» می باشد که برای صدور آن می بایست دانشجو ضمن اقدام برای فارغ التحصیلی از سوی آموزش دانشکده به دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده هدایت شود تا درخواست مکتوب خود را ارائه داده و پس از نامه نگاری دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده با اداره کل؛ نامه تسویه دانشجو از سوی اداره کل به معاونت آموزشی دانشکده ارسال گردد.

وام:

طبق تفاهم نامه اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با « صندوق بنیان نور»؛ دانشجویان شاهد و ایثارگر می توانند به شرح ذیل از تسهیلات وام بانکی این صندوق بهره مند شوند:
1. دانشجویان کارشناسی تا سقف 8,000,000 ریال
2. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تا سقف 10,000,000 ریال
قابل ذکر است در صورت تأهل دانشجو این سقف تا مبلغ 2,000,000 ریال قابل افزایش خواهد بود.
این نوع وام بدون بهره و در 20 قسط بازپرداخت خواهد شد و فقط در ابتدا مبلغی ( بسته به مبلغ وام بین 40 تا 60 هزار تومان) بابت کارمزد از وام تعلق گرفته به دانشجو کسر و مابقی به حساب ایشان واریز می گردد.
مبلغ باز پرداخت ماهیانه وام مذکور بسته به مبلغ وام و تقسیم آن بر 20 مشخص خواهد شد.
زمان بازپرداخت نیز بلافاصله بعد از دریافت آغاز و اولین ماه مشمول بازپرداخت قسط اول خواهد شد.
در صورتیکه دانشجو تمایل به دریافت وام از صندوق بنیان نور داشته باشد می بایست به دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده مراجعه نموده و درخواست کتبی خود را تحویل دهد. دفتر شاهد دانشکده (پیرو درخواست مکتوب دانشجو) نامه ای به اداره کل تنظیم و ارسال نموده و از سوی اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نامه معرفی دانشجو به صندوق ارسال می گردد.
دانشجو میتواند برای دریافت وام پس از اطمینان از ارسال نامه اداره کل به صندوق( با مراجعه یا تماس با دفتر شاهد دانشکده) ابتدا با شماره صندوق بنیان نور 66481608 تماس حاصل نموده و پس از کسب اطلاع از مدارک لازم ؛ حضورا به مکان صندوق به آدرس : خیابان 16 آذر- خیابان ادوارد براوون- اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران- طبقه همکف مراجعه و در خصوص دریافت وام اقدام نماید.

- آموزشی

دانشجویان شاهد و ایثارگر براساس آئین نامه آموزشی تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر ( فایل این آئین نامه در بخش آئین نامه های دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده در همین سایت قرار داده شده است) علاوه بر آئین نامه های آموزشی ای که سایر دانشجویان از آن برخوردارند؛ مشمول خدمات آموزشی دیگری نیز می شوند.

طرح استاد مشاور
براساس آئین نامه طرح استاد مشاور هر استاد می تواند بین 5 تا 20 دانشجوی شاهد و ایثارگر را تحت پوشش داشته و از ابتدا تا انتهای تحصیل گام به گام راهنما و هدایتگر تحصیلی آنان باشد.

معرفی اساتید مشاور :
اساتید مشاوری که در حال حاضر با دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده همکاری می نمایند براساس حروف الفبا و بسته به تفکیک گروه های آموزشی عبارتند از:

1 خانم دکتر شهین ایروانی (گروه مبانی فلسفی و اجتماعی آموزش و پرورش) تلفن تماس :61117403
2 آقای دکتر جواد پورکریمی (مدیریت و برنامه ریزی آموزشی) تلفن تماس :61117405
3 خانم دکتر منصوره حاج حسینی (روان شناسی تربیتی و مشاوره) تلفن تماس :61117406
4 خانم دکتر مرضیه دهقانی (گروه روش ها و برنامه ریزی درسی و آموزشی) تلفن تماس :61117404
5 آقای دکتر سید محمدرضا رضازاده(گروه روان شناسی) تلفن تماس :61117481
5 خانم دکتر فاطمه نصرتی(گروه روان شناسی و آموزش کودکان استثنائی) تلفن تماس :61117438

نحوه ارتباط با اساتید مشاور :
علاوه بر تماس تلفنی امکان ملاقات حضوری با اساتید با تعیین وقت قبلی نیز میسر می باشد که این تعامل دو سویه طبق آئین نامه و در صورت تمایل و استقبال دانشجویان شاهد و ایثارگر محدودیت خاص و سقف تعیین شده ای ندارد.

تشکیل کلاس های تقویتی
طبق آئین نامه موجود برگزاری کلاس های تقویتی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر بلامانع است لذا بنابر اعلام نیاز دانشجو و یا به تشخیص استاد مشاور تعیین شده ؛ امکان برگزاری کلاس های تقویتی فقط برای واحد هایی که دانشجو در آن نیمسال انتخاب کرده است وجود دارد.

کلاس ها و دوره های آموزشی خارج از دانشکده
علاوه بر کلاس های فوق فهرستی از مراکز آموزشی که طبق تفاهم نامه اداره کل شاهد و ایثارگر به این گروه از دانشجویان تخفیفات ویژه ای را ( در حوزه کلاس ها و دوره های آموزشی درسی و غیر درسی خارج از دانشکده مانند کلاس های آمادگی کنکور و کلاس های آموزشی زبان خارجی) ارائه می دهند که عبارتند از:
۱. معاونت آموزشي سازمان جهاد دانشگاهي تهران: دوره‌هاي عمومي با ۴۰٪ و دوره‌هاي تخصصي (اعم از دوره‌هاي آمادگي آزمون‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري و ساير دوره‌‌ها) با ۳۰٪ تخفيف مطابق با تفاهم نامه مربوط(ارائه شده در بخش آئین نامه های سایت).
۲. مركز آموزش‌هاي دانشكده زبان‌ها و ادبيات خارجي: با ۳۰٪ تخفيف مطابق با تفاهم ‌نامه مربوط. (ارائه شده در بخش آئین نامه های سایت).
۳. شركت تعاوني دانشجويي خدمات آموزشي و پژوهشي فرهيختگان دانشگاه: با ۵۰٪ تخفيف مطابق تفاهم‌نامه مربوط(ارائه شده در بخش آئین نامه های سایت).
عزيزان شاهد و ايثارگر جهت استفاده از دوره‌هاي مورد اشاره می بایست برای اخذ معرفي نامه به دفتر شاهد و ايثارگر دانشكده مراجعه فرمايند.

-فرهنگی
دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده آمادگی همکاری با دانشجویان عزیز در تمامی زمینه های فرهنگی , آموزشی و پژوهشی را دارد از این رو از همکاری و حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشکده در این حوزه استقبال می نماید.

معرفی شهدای دانشجو:
شهید یزدان جعفری
شهیداسماعیل دقایقی
شهید مهرداد ریاضی تهرانی
شهید فرهاد صابر
شهید مسیبی