شهید اسماعیل دقایقی

نام پدر : قنبر

تاریخ تولد : 1333

تاریخ شهادت : 12/12/1365

محل تولد : آغاجاری

زندگی نامه

اسماعیل دقایقی درسال 1333 در استان خوزستان و در شهر بهبهان متولد شد. ، در سال 1349 در کنکور هنرستان شرکت ملی نفت شرکت کرد و پس از قبولی، به ادامه تحصیل در آن هنرستان پرداخت. اسماعیل در همین هنرستان با محسن رضائی آشنا شد .

در سال 1353در رشته آبیاری دانشکده کشاورزی «دانشگاه اهواز» قبول شد و پس از دو سال تحصیل در این رشته، دوباره در کنکور شرکت کرد و به دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تهران که از لحاظ فضای مذهبی، سیاسی و علمی برای او مناسبتر از دیگر مراکز علمی و آموزشی بود ، وارد شد.

وی در سال 1357 ازدواج کرد که حاصل آن یک پسر و یک دختر بود.

در اوایل مردادماه 1358مسئول تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه« آغاجری» شد. یک سال از فرماندهی‌اش در این منطقه می‌گذشت که به دلیل لیاقت و شایستگی زیاد، برای تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوزستان به کمک سردار شمخانی و سایرین شتافت .

در سال 1363 سپاه پاسداران تصمیم گرفت كه یك تیپ مستقل تحت عنوان مجاهدین عراقی را سازماندهی نماید بنابراین شهید اسماعیل دقایقی مأموریت شد تا این تیپ را سازماندهی نماید او با پشتكار فراوان توانست تیپ مستقل بدر را سازماندهی نموده و تیپ حمزه را از توابین تشكیل دهد كم كم این تیپ به لشكر 9 بدر تبدیل شد .

دقايقي، پيش از نبرد كربلاي 5 در روز 28 دي ماه 1365 در منطقه شلمچه هنگامي كه با يك دستگاه موتورسيكلت براي شناسايي آرايش رزمي دشمن راهي خط مقدم شده بود، هدف بمباران هواپيماهاي عراق قرار گرفت و به شهادت رسید.

وصیت نامه

ربنا افرغ علينا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الکافرين.

خدايا! امت اسلام را صبر و استقامت عطا فرما تا در مقابل دشمنان خدا و کافرين، پايداري و سپس بر آنان غلبه کنند. خدايا شهادت مي دهم که غير از تو خدايي نيست و محمد (ص) رسول و فرستاده ي توست و علي (ع) وصي رسول خداست. سلام بر خاندان عصمت و طهارت. درود بر خميني کبير و سلام بر روحانيت معظم و امت حزب الله.

خدايا از تو مي خواهم که در هنگامي که شيطان به سراغم مي آيد، تو او را دور کني و مرا قوت و آرامش عطا فرمايي که «لا حول و لا قوه الا بالله العلي العظيم»

پدر و مادر گرامي. در مقابل شما شرمنده ام که توفيق خدمت به شما و اجراي حقوق شما خيلي کم نصيبم شد. بدانيد که «انا لله و انا اليه راجعون». انشاء الله خداوند به شما صبر عطا کند و شما از جمله کساني باشيد که مردم و خصوصاً خانواده ي شهدا، اسرا و معلولين را دلداري بدهيد و من هم دعاگوي شما هستم.

همسر محترمه! در اين پنج سال زندگي از خصوصيات خوب تو بهره بردم و مرا بسيار احترام کردي که لايق آن نبودم. پيوند من و تو با شعار اسلام و ايمان شروع شد و بعد سعي کرديم هر روزمان با روز ديگر متفاوت باشد و احکام اسلام را پياده کنيم و خوب مي داني که راه من در ادامه ي اين زندگي به عمل درآوردن عقيده به اسلام بوده است. چطور مي توانستم در خانه راحت باشم و کاري نکنم، در صورتي که جان و مال امت مسلمان ايران به سوي جبهه سرازير است. انسان در برخورد با مصايب و مشکلات است که لذت ايمان و توجه به خدا را درک مي کند و اگر رفتن من مصيبتي برايت باشد مي داني که «الذين اذا اصابتهم مصيبه قالو انا لله و انا اليه راجعون». در تربيت ابراهيم و زهرا سعي خود را بکن. براي آنها دعا مي کنم و اميدوارم افرادي مفيد براي اسلام و خط ولايت اهل بيت عصمت و طهارت و ولايت فقيه باشند. بعد از من سعي کند با مشورت آقايان علماء در قم مثلاً آقاي راستي يا آقاي کريمي، منطقي ترين راه را براي خود انتخاب کني. که انشاء الله اگر بهشت نصيبم شد، يکديگر را در آنجا ملاقات کنيم. انشاء الله با صبر و استقامتي که خدا بيشتر به تو بدهد. اسوه يي در جامعه خود باشي.

برادران گرامي ام و خواهران محترمه!

براي شما نيز آرزوي صبر و استقامت در پيگيري اهداف اسلامي دارم. انشاء الله بتوانيد با کار و فعاليت، خود را بيش از پيش وقف راه خدا و اسلام کنيد. جهاني که امروز پر از فسق و فجور و خيانت ابرقدرت هاست، تلاش و ايثار مي خواهد. در راه امام حسين (ع) گام برداشتن، حسيني شدن مي خواهد. انشاء الله در پيروي از راه امام امت، خميني کبير که همان راه خدا و قرآن و اهل بيت(ع) است، موفق باشيد. ديدن برادران رزمنده در خط اول که با آرامش مشغول نماز هستند و با متانت، نيروهاي دشمن و تانک هاي او را مي بينند و با سلاح مختصر با آنان مقابله مي کنند، از تجليات حسيني شدن اين امت است که مرا به وجد آورده است. حقوق شما را آنطور که بايد رعايت نکرده ام که انشاء الله مرا ببخشيد، من هم دعاگوي شما هستم. خدمت گوي کليه ي اقوام، فاميل، دوستان و آشنايان سلام عرض مي کنم و براي آنان توفيق در خط اسلام و قرآن بودن را آرزومندم. قطعاً نتوانسته ام حقوق شما را به خوبي رعايت کنم. انشاء ا... مرا ببخشيد.

از همه ي شما التماس دعا دارم. و السلام علي عباد الله الصالحين.

پاسدار اسماعيل دقيقي

سوم جمادي الثاني (1404)، روز وفات حضرت فاطمه زهرا (س)، اولين منادي حق ولايت و وصايت اهل بيت عصمت و طهارت (ع)